אודות

טיפוסים הוא בלוג ספרותי, מתעדכן לעיתים קרובות, בטיפוסים שונים שאני מוצאת מטיילים בסביבתי. ההשראה לבלוג זה הגיעה מספרון קטן ומקסים של תיאופראסטוס, בן המאה הרביעית לפני הספירה, המכונה גם כן "טיפוסים". הוא תורגם לעברית ב-2007 על ידי חנה כהנא ויצא בהוצאת כרמל. ה"טיפוסים" של תיאופרסטוס היו ככל הנראה הפעם הראשונה בה נעשה ניסיון ספרותי לרשום אב- טיפוסים אנושיים על פי תכונותיהם (השליליות, במקרה של תיאופרסטוס). מאז פרחה הסוגה, במיוחד בספרות המאה ה-17, ובספר הטיפוסים של בן אותה המאה לה ברוייר, שלצערי עדיין לא תורגם.
 
לגמרי התאהבתי ב"טיפוסים" ורציתי לעדכן את הרשימה בטיפוסי אופי חדשים ומיוחדים לזמנינו, כאלה שאני רואה שיש כמותם בכל מקום. כל האיורים המתלווים לטיפוסים הם איורים שזכויות היוצרים שלהם פגו, ואני משתדלת לפרסם לצידם מאיזה מאגר איורים מקוון הם נלקחו.

 

חוצמזה, אני מיכל פיטובסקי, סופרת, ספרנית ודיג'יי בדימוס. אני כותבת כל חיי, וב-2012 התפרסם הרומן הראשון שלי, "אספלט", בהוצאת כתר. בעקבות פרסומו זכיתי להתקבל לתכנית פרדס של הספרייה הלאומית, שמקנה מלגת קיום לארבעה סופרי ביכורים במשך שנה! במהלך השנה שלי שם כתבתי את הרומן השני שלי, "הקומונה", שבימים אלה אני עורכת אותו.

 

קוראים שרוצים לכתוב על הבלוג, וסתם מי שבא לו לדבר, מוזמנים ליצור איתי קשר בכתובת:  tipusimblog@gmail.com

כמו כן, אתם מוזמנים לעשות לייק לדף הפייסבוק ולהרשם ל RSS של הבלוג, ולהתעדכן בכל הטיפוסים החדשים.

עקבו אחרינו בפייסבוק
 הטיפוס האחרון
תגיות
No tags yet.

הרשמו לקבלת עידכונים בבלוג