הבוס בעל הפרעות הקשב

זמן מה עובדיו ינסו לאבחן אותו, כתחביב להעביר בו שעות פנאי בין התפרצות אחת לאחרת. על דבר אחד הכול יסכימו, כי הוא מטורף לגמרי. לרגע אחד יהיה נלהב לחלוטין לגבי רעיון, על פי רוב רעיון מופרע, קשה לביצוע, ולא תואם את התמונה המערכתית הגדולה. ניסיונות השכנוע הראשוניים לא יועילו, כולם יכירו את אופיו חסר הגמישות ואת תיאבון שררתו שעליהם להשביע. בלית ברירה יגררו אחר תכניותיו הרבות (הן יצוצו שוב ושוב, כמעט בכל שעה). בכל רגע ישלח עובד כלשהו למשימה גרנדיוזית, וברגע הבא ישכח ממנה. כשיתקל הבוס באותה המשימה בהמשך, בשלב הביצוע הבינוני, היא תראה לו כמו אוסף של מכשלות רקובות, ויאשים את עובדיו בכך.


הוא ידבר אל עובדיו כאילו יש לו אלף עיניים, הבולשות אחרי כל הנעשה תחתיו, אך במציאות הוא איננו יכול לעקוב אחרי חוט מחשבתו שלו עצמו. בכל ממלכתו פושה הזנחה ודברים בלתי מטופלים, תוצאה של קוצר היד של העובדים המתרוצצים מצד לצד כדי לרצות אותו. כמו כן, ישגיחו העובדים, כי לאחר שהצליחו להביא סוף סוף משימה לכדי סיום מוצלח, תמיד יבוא הבוס, שלא זוכר דבר מן ההוראות שנתן בתחילה, וישנה את כל אשר עשו על פי שרירות דעתו, וברגע אחד קצר. התנהלות זו תכניס את עובדיו להלך רוח מאני דפרסיבי. בבהלה יתקפו את משימותיהם, בידיעה שבעוד רגע ייפול משהו אחר על ראשם, ולכן עליהם להספיק לרצות את הבוס. כשיתכלו כוחותיהם, יתמלאו עצבות וייאוש כה גדולים שהם יעבירו ימים שלמים בגרירת עפרון מצד אחד של הנייר לצד השני.

בוס בעל הפרעת קשב וריכוז

לקוח מהארכיון הדיגיטלי של הספריי הציבורית של ניו יורק Dubois, L. J. J. מאת Haroeri שם האיור

כשיבוא עובד חדש, טרי ורענן, הם יחייכו אליו כקירות תמימים במלכודת. כמה ימים יעברו, כמה שבועות, עד שהעובד החדש ישגיח בטירופו של הבוס, ויתלונן על כך בעיניים פעורות מתדהמה בפני האחרים. הם יענו לו, "תעשה מה שהוא אומר, כל מה שהוא אומר, ואל תתווכח. אין טעם. רק תדע, שכל מה שתעשה, הוא לשווא, לפח, לזבל".


מכירים את הטיפוס?


#בוסים #טיפוסיםבעבודה

עקבו אחרינו

הטיפוס האחרון
תגיות
No tags yet.
RSS Feed
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon