הבוס המפקד

העולם האזרחי מלא ביוצאי צבא, שיצאו לפנסיה זה כבר, והשתלבו בשוק העבודה בעמדות ניהול. איש צבא קבע בדימוס מביא אתו לעולם העבודה הלך רוח וז'רגון צבאי, המטיל על עובדיו אימה, מיאוס ויצר מרדני. בעת שהיה מפקד, היה לרשותו כוח אדם נטול זכות בחירה, שמחויב היה לעשות כמאמרו, ששעותיו היו כולן של המפקד, ושזכויותיו המעטות נוסחו בפי המפקד כצ'ופרים. ביציאתו לעולם האזרחי, המפקד הוא נטול כישורי תקשורת עם בני אדם השווים לו, וגם נטול מודעות לנושא.


שלושת המגרעות של הבוס המפקד:

הבוס המפקד טיפוסים בלוג
  1. הוא מחוקק חוקים ופוקד פקודות, בלי קשר למידת הרלוונטיות שלהם ליעילות העבודה, או לאקלים במשרד. למשל, עמידה בלוחות זמנים יכולה להיות חוק קפדני ומדוקדק, ועובד שאיחר להגיע בבוקר בגלל עומסי תנועה או התעכבות עם הילדים יחטוף, גם אם לא נגרם שום נזק בשל איחורו. טון מרוגז ובלתי מרוצה ילווה את דיבורו של הבוס, במיוחד אם הוא מוצא לנכון להטיף למישהו על אי עמידה בנהלים. היחידה שתאהב אותו תהיה מזכירתו האישית. עובדיו יהיו עסוקים פחות בטיב עבודתם, ויותר בשאלה אם נתפסו בקלקלה זו או אחרת.

מתוך הפליקר של הספרייה הבריטית

  1. הוא יתאפיין בקיבעון מחשבתי, יעריץ את המסורת של המוסד, ויקבל אותה מראש ללא עוררין בעת היכנסו לתפקיד. הצעות לשיפורים שיגיעו מלמטה לא יתקבלו. המסלול היחידי של החלטות יתנהל מלמעלה למטה במדרג ההיררכי. הבעת ביקורת תתקל בזעם ובעונשים מצדו. בקשה אישית תזכה בסירוב. ואריאציה תלויית מציאות בסדר היום תחשב כתקדים (תקדים הוא מושג שלילי בעיני הבוס), ולכן דברים רבים מידי יאנסו לתוך תבנית הלו"ז המקובעת, להוציא כמובן חגים ומועדים לאומיים.

  2. שלוש יהיה המספר בו יתחלק הכול. לכל משימה יהיו שלושה חלקים, אותם צריך לתקוף, לכבוש ולנצח. לכל עובד חדש יימסר תדריך, משוב ולבסוף מכתב עזיבה. לכל נשמה יש שלושה חלקים: האיד, האגו והסופר אגו. למה? ככה. לא אמרתי שמותר לשאול שאלות.


מכירים את הטיפוס?


#בוסים #טיפוסיםבעבודה

עקבו אחרינו

הטיפוס האחרון
תגיות
No tags yet.
RSS Feed
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon