הקריפּי

אולי הטיפוס הקריפּי לא נועץ סיכות בבובת וודו, לא סוגד לשטן, לא עוקב אחרי בחורות בלילות, לא רוצח את משפחתו ונפטר מן הגופות. אולי. משום מה אף אחד לא יכול להיות בטוח בזה. מאחורי שתיקתו, ברור שמשהו עובר לו בראש, אבל הדבר הזה לא מעורר באף אחד סקרנות או אהדה. לא, הוא מקריפּ.


יתר השתקנים תמיד נחשדים כביישנים, אבל הקריפּי הוא בעל ביטחון עצמי מובהק. מהאופן האינטנסיבי שבו הוא נועץ את עיניו ברור שהוא היה יכול לדבר אילו רצה, אבל הוא שומר את דבריו לעצמו מסיבות בלתי ברורות. הוא כמעט לא משיב על שאלות, או משיב תשובות סתומות. הוא בז לסביבתו, והיא בתמורה סולדת ממנו. זאת מערכת יחסים דו כיוונית שקשה לחלצו ממנה.

הקריפי טיפוסים בלוג מיכל פיטובסקי

מתוך האתר Vintage Printable


האם התכוון לכל זאת? אולי לא מהתחלה. אולי הוא זיהה באי הנוחות המתהווה בחדר כל אימת שהוא נכנס משהו שמצא חן בעיניו. במקום לטרוח לפוגג אותה ולהבהיר את כוונותיו, הקריפּי הפריז במבטיו המלחיצים, הגזים בדיבורים חסרי פשר, והתלוצץ בינו לבינו למראה התגובות ההיסטריות שמעשים קטנים אלו הטילו על הסביבה. האחרים נראו בעיניו כנמלים מתרוצצות מתחת מגף, ויותר משרצה לדרוך עליהן, רצה לראות אותן מתרוצצות באימה. ככל שהקריפּיות שלו קרמה עליו עור וגידים, השתלטה עליו, כך הוא חדל לדמיין את הנתיב שלו החוצה ממנה. הוא ידע שהוא כבר מבודד לגמרי ולא הבין מה ההשלכות והעונשים שניתנים לטיפוסים שכמותו.


יותר מכל השתקנים הקריפּי ילמד את השלכותיה של השתיקה. ניכור הוא מסוכן יותר מכפי שנדמה. אילו יקלע לתאונה, לא ינחמו אותו. אילו יזדקק לעצה, הוא לא ידע למי לפנות. אילו יעלילו עליו, אף אחד לא ירוץ לטעון לחפותו. ירצו להפטר ממנו, ובצדק, כי אי אפשר לסמוך על מי שלא מוכן לשדר אמון. זה יראה לו לא הוגן. הוא יתנודד בין התקווה להשתנות, לבין ידיעה מאכלת שהוא נולד כך, עם הפוטנציאל להקריפּ, ושחייו אינם אלא הוצאה לפועל של תכנית גרועה. המחשבה השנייה שוב תנער ממנו כל אחריות למצבו, והוא יתלה בכל האחרים את האשמה שהם מוקרפּים ממנו ואינם מקבלים אותו כמות שהוא. לכן שוב יבוז להם וחוזר חלילה.#שתקנים #מדוכאים

עקבו אחרינו

הטיפוס האחרון
תגיות
No tags yet.
RSS Feed
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon