התדמיתן המסיונרי

התדמיתן המסיונרי חושב שהפער בין כל אדם לחלומותיו יכול להתבטל בתדמית. הוא מאמין שכל אחד יכול וצריך ליצור תדמית של מצליחן, על ידי דחיפה, עסקנות, לחיצה על המקומות הנכונים, ומעל לכל, בניהול חזותי מוצלח של הישגיו, ולו הצנועים ביותר. אלו חשובים מסך כל יתר כישרונותיו ביחד. הוא ינהל את ענייניו ברישול וחוסר התעניינות מהותי, במן דחיפות להספיק הרבה בבת אחת, אך לא יתבלבל, וידע לזהות את הרגע הנכון לשלוף את המצלמה, להכניס את הילדים המזמרים, לדחוף את הבלגאן לתוך המגירות ולחייך.


התדמיתן המסיונרי כה משוכנע בכוחה של תדמית, שהוא ישיא את עצותיו באותה עסקנות ונחישות שלהן הוא מטיף, כמדגים לך את יעילות משנתו. חדור להט דתי, יסביר לך שכל מה שאתה רוצה נמצא בהישג ידך, רק הושט ידך וגע בו. הוא יכתוב על כך ספרים, בלוגים, סמינרים. הוא יטיף לנוער, לסטודנטים, לגמלאים, ללוזרים המדומים, לכל מי שמוכן לשמוע ולכל מי שעבר במקרה. בבת אחת יקרה בלבבות כולם דבר זהה. הם יחושו מיאוס כלפי אותו מיסיונר, ויראו שעצותיו הם רק ניסיונו שלו לייצר את תדמיתו המצליחה כמייעץ. בכך התדמיתן המסיונרי נתון לפרדוקס שחל על כל מיסיונר, בו ההצלחה בשכנוע באמונותיו הן ההוכחה לאותן אמונות.

התדמיתן המיסיונרי טיפוסים בלוג

מתוך הפליקר של הספרייה הבריטית


חשוב לציין, ברגע שיעלה באנשים מיאוס כלפי התדמיתן, הם גם יחושו תנודה קלה, או עזה, להאמין. מפתה כל כך לחשוב שחלומות מתגשמים, שיש לכל אדם שליטה בנידון, ושהדרך לשם כל כך שטחית, רק תמונה טובה יותר, נאום רהוט יותר, בגדים יפים יותר וכולי. אין מה לומר, התדמיתן המיסיונר שכנע את רובינו, ומשום כך לא רק שהרחובות מלאים בתדמיות, מזדקרים מכל שלט וכל חזית, גם האנשים מנסים להתנהל כמן פרסומת של עצמם, באופן מכמיר לב למדי, אם יש לך בליבך סלחנות עליהם.
מכירים את הטיפוס?


#מתערבים #טיפוסיםבעבודה #קשקשנים

עקבו אחרינו

הטיפוס האחרון
תגיות
No tags yet.
RSS Feed
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon