הפַּשְׁפְּשֵׁן

אף אחד לא אוהב שמתערבים לו בעניינים, או כך לפחות נהוג לחשוב. למעשה ישנם רבים, בודדים ושקופים, שהיו שמחים אילו מישהו היה קצת מתערב להם בחיים, שואל לשלומם, מחווה דעה, אפילו יוזם פעולה בחייהם באופן אקטיבי. וחוץ מהם, יש גם אנשים, שמידה מסוימת של התערבות נעימה להם והם מכירים לה טובה. ובנוסף, יש גם את כל הביישנים המסוגרים, או המסתוריים הקנאיים לחשאיותם, ששונאים כל התערבות פולשת לחייהם, ורוצים לעשות הכול דווקא בדרכם שלהם, כאילו שהם יכולים להמציא את הגלגל ולחמוק מכל הטעויות רק מתוקף תעוזתם, ובלית ברירה הם נלכדים בהמצאותיהם, ואז התערבות, אפילו בדמות שאלה חסרת טקט, עשוייה לחלצם מעצמם. כך או כך, הפַּשְׁפְּשֵׁן איננו טורח לסווג מיהו מי, וגם כשמתרעמים עליו, נעלבים ממנו ומוחים על חיטוטו בעניינים שלא לו, אין לו ברירה אלא להמשיך בדרכו הנלוזה ולומר את שאסור לו לכל מי שנקרא לדרכו, כי זה פשוט טבעו.


לזוג שזמן רב מתמהמה עם קבלת החלטות הוא יפטיר, "נו, אז מתי אתם מתחתנים?" ויצית בכך ערב של ויכוחים. לאדון שלא ראה זמן רב יאמר, "נדמה לי שהתנפחת קצת, לא?" והאדון ייעלב, אך בבדיקה אצל הרופא יגלה שמדובר בסימנים מוקדמים של מחלה שנתפסה בזמן. ילד זר שחרג מהתנהגות נאותה יחטוף ממנו גערה. שיכור יקבל המלצה חמה לא לשתות כוסית נוספת. צריך להבין דבר מאוד משמעותי לגבי אותו טיפוס, לא מדובר באיזה חצוף, שמתכוון לעקוץ או להעליב בלי התחשבות. להיפך, מדובר במי שמוכן ומזומן להכניס את ידיו לתוך זוהמת חייך, לפשפש שם ולנקות ואולי לעזור לך, אם רק תסכים לתת לו. אפילו אם הוא מעצבן, לא כדאי לקחת מוכנות מסוג זה כמובן מאיליו.

הפשפשן טיפוסים בלוג

מתוך האתר Free Vintage illustrations.


רצונם של מרבית בני האדם הוא שחייהם יישארו על שמריהם, ללא שינוי, והאיש הזה הוא התגלמותו של השעון, מצביע לעברך במחוגיו, ואומר, "קום." הוא למעשה רק מודיע שהזמן חולף גם בלי שתרצה בכך. רבים ינטרו לו, ויחושו שהוא מן שמרן וטרחן, כזה שגם בדיבור תמים נשמע קצת נוזף, זה שתמיד אומר מה צריך לעשות ומעורר מבוכה. הם אינם יודעים איזה שירות אנשים כמותו עושים לעולם. בלעדיהם דבר לא היה זז. אף אחד לא היה מתחתן. שום סימפטום מטריד לא היה נבדק. ילדים היו רצים כפראיים משולחי רסן ברחובות. מי שתרחישים אלה מעוררים את אימתו, יוקיר את הפשפשן על התערבותו, ולפעמים, לעת זקנה, פתאום יזכרו גם להודות לו. אתה יודע, הם יאמרו, מה שעשיתי היה בזכותך. מי יודע כמה זמן היה עובר עד שהייתי מבין לבד.#מתערבים #קשקשנים

עקבו אחרינו

הטיפוס האחרון
תגיות
No tags yet.
RSS Feed
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon