המחזר שמעמיד פנים שאיננו מחזר

המחזר שמעמיד פנים שאיננו מחזר, הוא אותו טיפוס, שימצא תמיד במקרה בסביבת מושא חיזוריו, יתעניין כבדרך אגב בחפצים מסביב, בכתובות ושלטי חוצות שניתן לתלות בהם את עיניו, בשאלות כלליות כמו מה נשמע ואיך העבודה, ויעלם, בלי להוסיף דבר. כשמדובר במחזר ביישן, אין ספק שהתנהגות זו עשויה להיות נוגעת ללב. אבל גם החיבה הזו היא בעלת תאריך תפוגה, ובמוקדם ובמאוחר הוא עלול להכעיס את מושא החיזורים, שרוצה כבר להבין לאן המחזר חותר עם סיבוביו. מאוס עוד יותר ממנו הוא דווקא זה שאיננו ביישן כלל וכלל, להיפך. נראה שהוא בעל בטחון, שהוא מסוגל לדבר באריכות, שהוא בעצם די מלא בעצמו. כל כך מלא, עד שהחיזור הוא לו לטורח, סדרת פעולות שהמאמץ לבצען מעייף אותו, והוא כמו מצפה שהן יתמלאו עבורו באיזה כוח מסתורי, ולכן הוא מסתובב סביב מושא החיזור בלי להציע דבר.


לא ברור עבור מי אותו מחזר מעמיד פנים שאיננו מחזר. עבור עצמו? עבור מושאו? עבור כל הסובבים המדומיינים שעלולים ללעוג לו? יתכן שמדובר באדם שכלל לא זקוק למימושים, אחרת אלה כבר היו דוחפים אותו לפעולה. לא בכדי יתגלה אותו המחזר כחסר תועלת למדי כאשר יתקפו וישאלו אותו סוף סוף במה הוא מעוניין. בהתחלה הוא עשוי להגיד כן, ואפילו להיסחף לתקופה קצרה של פעלתנות. אבל בסופו של דבר אופיו הוא כזה, שגם בהמשך הוא יתגלה כמי שלא מסוגל להביע רצון, או אולי, כמי שאין לו רצון אמיתי.

מחזר

מתוך הפליקר של הספריה הבריטית


אילו היינו תמימים, היינו מאמינים שמחזרים כאלה נחשבים נחותים מאוד בקרב בני דורם. לדאבוננו, כך לא בנוי טבענו, שכן, יש לאדם נטייה טבעית להתפתות אחר המסתורי, הלא מתמסר בקלות, המבקש להיכבש, ולכן ימצא את עצמו המחזר שמעמיד פנים, עם או בלי כוונה, מחוזר. זה לא הוגן ואפילו אכזרי למדי. מישהו שם למעלה צריך להיענש על העניין הזה, אילו היו עורכים משפט צדק שמימי. לעת עתה, אפשר להסתפק בידיעה שהמחזר המעמיד פנים שאיננו מחזר נענש כבר דיו בחוסר הבהירות של רצונותיו.

#מחזרים

עקבו אחרינו

הטיפוס האחרון
תגיות
No tags yet.
RSS Feed
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon