המענה האוטומטי

המענה האוטומטי הוא טיפוס טלפוני, פוסט-אנושי, המשמש חברות, בעיקר בתחומי רשתות התקשורת, לתקשר עם לקוחותיהן. כל בן תרבות שהתרגל לתקשורת מן הסוג הזה חושב שהוא מכיר את חוקיו, וברגע הראשון, משעונה לו המענה בקול גבר עליז ובוטח, מאמין המטלפן באמת ובתמים בברית שנוצרת בינו לבין המענה האוטומטי. הוא מאמין שהוא נכנס למסדרון משולט היטב, שיוביל אותו אל המקום הנכון, קרי, אל האדם, האנושי באמת, שיטפל בבעייתו.


שלום ותודה שהתקשרת, עונה המענה. אחר כך, בלי שום אזהרה הופך קולו לנשי ובהול, והוא מתחיל להקריא לך את מספרי השלוחות. לא פעם תגיע עד לאחרון המספרים בלי שתבין מה היה עליך ללחוץ. המענה האוטומטי עודנו אדיב, וחוזר מחדש על המספרים עבורך. בלית ברירה תבחר במשהו, ותאמין שקלעת נכון. אחר כך תזכור היטב את התחושה מוליכת השולל הזו.


שוב ידבר אליך הגבר העליז ויספר על מבצעים ותחדישים שודאי לא שמעת עליהם, ולדאבונך תקשיב לגבר העליז בסבלנות עד הסוף, בלי יכולת לקטוע את ברבוריו ולשאול אותו מה שרצית. באורח משונה, מיד אחרי שהוא מסיים להקריא לך את המבצעים הוא מרצין את קולו, ובפעם הראשונה פונה אליך בקשיחות. מספר המתקשרים, כמוך, הוא גדול, כך מודיע המענה, וכדאי לך לשקול להתקשר במועד אחר. מכוון שכבר עברת כברת דרך עם המענה, אתה לא נכנע לאיומיו, ונותר על הקו. אחר כך תחכה זמן מה ממושך. לעיתים משך זמן המספיק לבצע משימה בבית כמו רחיצת כלים, טיגון חביתה ואכילתה, ועדיין המוסיקה תמשיך. מידי פעם היא תקטע באותו קול מאיים המזכיר לך שמספר המתקשרים גבוה וכי עדיף לך להתקשר במועד מאוחר. שוב ושוב תאמין בשארית כוחך שלא שווה לסיים את השיחה אחרי שבזבזת כל כך הרבה מזמנך בהמתנה.

המענה האוטומטי טיפוסים בלוג

מתוך האוסף הדיגיטלי של ספריית ניו יורק.


כשסוף סוף יענה איש השירות, תתקשה להאמין, עד כדי כך, שלא תאמר שלום מיד, וכמעט שינתקו עליך את השיחה. בנס, תצליח להתחיל לדבר, ולגולל את צרכיך מול איש השירות. אולם, מהר מאוד יתחוור לך, שהאדם שענה לך אינו פחות אוטומטי מן המכונה. הוא יסביר לך שהגעת למקום הלא נכון, ושעליך ללחוץ על מספר אחר בתפריט. מחאותיך לא יזיזו לו, הוא פיתח להן עור של פיל. הוא יתן לך לכלות עליו את זעמך כמי שעושה את צרכיו, ואחר כך ישוב על ההסבר האוטומטי. אולי יעשה לך טובה ויעביר אותך למסדרון אוטומטי אחר שהוא מחוז חפצך התיאורטי, אך שלא יהיו שום אשליות, גם בדרך לשם עוד תמתין מנגינה ארוכה.#אוטומאטיים #שירותלקוחות

עקבו אחרינו

הטיפוס האחרון
תגיות
No tags yet.
RSS Feed
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon