הבּוֹט החייכן


הבּוֹט החייכן הוא בעליו הפיקטיבי של חשבון פייסבוק מומצא, שמכל מיני סיבות משונות, מחבב את הדברים שפרסמת ושיתפת ברשת החברתית. הוא גר במקום שמעולם לא ביקרת בו, לפעמים אפילו מקום עויין, ודובר שפה אחרת מזו שלך. יש לו כמה תמונות בפרופיל. אחת של אדם מחייך, כביכול הוא עצמו, באורח מאוד כנה וחביב (כמובן, האדם שהצטלם לתמונה קיים היכן שהוא, אבל הקשר בינו לבין הבּוֹט הוא תעלומה). בנוסף הבּוֹט פרסם עוד כמה תמונות שאין להן קשר זו לזו; בחורה יפה שעשויה להיות בת הזוג הפיקטיבית של הבּוֹט, פרחים, גמדים, נוף פסטורלי. באופן כללי, הבּוֹט חיובי מאוד, כל העמוד שלו יהיה מלא בשיתופים, וכל מי שיתוודע אליו, יכיר אותו בזכות כך שחיבב משהו שעשה. הלכה למעשה, כל מטרת קיומו היא לאהוב ולחבב אחרים.

הבּוֹט החייכן הוא מעין יישות טכנולוגית נטולת נרקיסיזם, שלא מעניין אותו בכלל לספר על עצמו או שתביט עליו. הוא שם רק כדי לספק את צרכי אחרים. במובן הזה, הוא מייד בולט במוזרותו, ומאכזב בבדייתו. איך יתכן שכל השיתופים והחיבובים האלה הם טעות אלגוריתמית, תוצר לוואי, מעשה בדיה? במובן הזה, הבּוֹט החייכן, שנדמה ממבט ראשון כאילו כל מטרתו היא להיטיב, הוא למעשה מטרד.הבוט החייכן טיפוסים מיכל פיטובסקי

מתוך האתר free vintage illustrations
אילו רק היה הבּוֹט אמיתי, אילו רק באמת היה אדם כזה, נחמד, שמתקיים רק כדי לעודד אותנו, לחבב אותנו, שתמיד יתמוך בנו בלי לדרוש בחזרה. אילו רק יכולנו להאמין שאנו מרתקים כמו שהבּוֹטים אמורים לגרום לנו להרגיש, כלומר, חשובים ומעניינים, יותר מכל המוני האנשים האמיתיים, שרוצים באותה מידה להרגיש מרתקים בזכות עצמם.

מכירים את הטיפוס?


#אוטומאטיים #אופטימים

עקבו אחרינו

הטיפוס האחרון
תגיות
No tags yet.
RSS Feed
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon