השותף המטורף

שיגעונות ישנם כחול אשר על שפת הים, וכל אחד מהם עלול יום אחד להתגלם באדם השוכר חדר בדירת שותפים. המטורפים כמובן שונים אלה מאלה; הבולמי יגמור את כל האוכל אחרי יום הקניות, הסכיזופרן ירעיש, בעל האישיות הגבולית יאחסן פגרים של חיות במקרר, וכדומה. לכל טירוף הצבע שלו. ובכל זאת, ישנם קווים משותפים לשותף המטורף, יהיה טירופו אשר יהיה, והם בדרך כלל קשורים לשותף השפוי, והאומלל, שנאלץ לגור אתו.


מי שגר עם שותף מטורף יגלה את אסונו בהדרגה, כחולם המגלה שהוא בסיוט. קווי האופי החביבים של השותף המטורף, בדיחותיו, נחמדותו ואפילו הצדדים הבנאליים באישיותו יהיו כמעקות בטיחות עבור מי שחי אתו. הוא יאחז בהם זמן מה כדי לא להתבונן במציאות העירומה. גילויי השיגעון ילכו ויתגברו, תוך ניסויים בבדיקת גבולות ובמערכת העצבים, עד שתגיע נקודת השבר. תשובותיו של השותף המטורף לאותן הסגות גבול יהיו משונות ומשוללות בסיס, ובה בעת, משוכנעות בעצמן ומיושבות דעת. השפוי לא יאמין למשמע אוזניו. בטחונו של השותף המטורף בעצמו, והרוגע שבו יתנהל, יערערו את השפוי עד כדי כך, שכבר לא יהיה בטוח בטענותיו, וישאל שוב ושוב את כל מכריו מי מהם הצודק. אף שבבחינה חיצונית, תמיד כולם יסכימו עם השפוי, בתוך הבית עדיין יתעקש השותף המטורף שהוא לא מבין על מה שותפו שח, והויכוחים בניהם יישאו אופי פתלתל.


Free vintage printables מתוך האתר

עם הזמן, הדינמיקה הזאת תגבר. השפוי יצעק, יאיים, יברח, יטרוק דלתות, ויראה לכל המביט מן הצד כמטורף בין השניים. גם אם יאמר לעצמו שוב ושוב שאין ברירה אלא לשאת את מצב העניינים ולנסות בכל מיני דרכים לשפרם, במוקדם או במאוחר הוא יבין, שרק מטורף חושב שאפשר לשנות מטורף. הלוא, צמד שיישאר תחת קורת גג כזאת לאורך זמן כנראה נועד זה לזה. רק רחמים על המטורף יובילו את השפוי לחתוך. הוא יסלח לו מיד, על הכול, מרגע שיבין מהו הפתרון. הוא ידע מי בר המזל מבניהם, מי שיכול לעזוב.
#שותפים

עקבו אחרינו

הטיפוס האחרון
תגיות
No tags yet.
RSS Feed
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon