האחרון לאמץ טרנד

החיים, אפילו הבסיסיים והפשוטים, עלולים להיות מעייפים ומבלבלים עבור רובינו, ולכן, בואו נודה, למי מאתנו יש באמת כוח להתאמץ, להעז, או להתנסות במשהו שעלול להתברר כלא מספק או בערך-טוב. ממחשבות אלו מונע הטיפוס האחרון לאמץ טרנד. בתפיסה העצמית שלו, הוא מרגיש שהוא אדם מעודכן ואפנתי, אחד שעוקב אחרי מה שנחשב. הוא לא סתם איזה שלוך בסנדלים עם גרביים וסווטשרט מימי השירות בצבא. הוא בעניינים, לדידו. אלא שהוא נמצא כל כך רחוק בסוף הלופ שאותו עובר הטרנד בדרכו להפיכתו נדוש, שנקודת התחלתו כלל לא בשדה ראייתו. למעשה היא בדיוק מאחוריו, בגבו. ברגע שהטרנד מגיע אליו, הוא נגמר.


בימים שהטרנד היה בחיתוליו, מוזר ושובב, האחרון לאמץ טרנד לא היה מודע לקיומו. הטרנד השתובב לו באירועים ומקומות אליהם לא הגיע. כשנתקל בו לראשונה, היה נראה לו הטרנד ילדותי, מגוחך ומיותר. עם הזמן הטרנד התגבר והחל להרעיש, אך האחרון לאמץ אותו הזדעזע מהבוטות שלו, מהחוצפה. הוא שמע אנשים במשרד מלגלגים על העניין במופגן והוא הסכים איתם. במהרה הטרנד היה בכל מקום, בטלוויזיה, בעיתונים, באינטרנט. חברים קרובים החלו לשאול אותו אם הוא מתכוון לאמץ את הטרנד החדש, חצי חיוך נפול על פיהם. אף על פי שהיה לו די זמן להתכונן לשאלה, הוא ימצא את עצמו מולה כאל מול מבחן, ויענה בבוז וסלידה. כאחד מעודכן הוא יודע לזהות דבר טוב, והדבר הזה הוא סתם שטות. כמה יתפלא לגלות שהחברים דווקא מגוננים על הטרנד, שעמדתו השלילית איננה מתיישבת עם עמדתם. אפילו אותם אנשים בעבודה ששמע מלגלגים על הטרנד החלו ליפול לו קרבן, כמובן בלי לקחת בחזרה את השמצותיהן ולהתנצל, כאילו הדברים כלל לא היו.


מתוך האוסף הדיגיטלי של ספריית ניו יורק

בשלב הזה, האחרון לאמץ טרנד יבין לא רק שחובה עליו ליישר קו, אחרת הוא יהיה כאותם אנשים הלובשים סנדלים עם גרביים וכולי, אלא גם שלאף אחד כבר לא אכפת, אף אחד לא ישים לב, אף אחד לא יזכור לו את הסתייגותו הקודמת. וכך, כשהוא בעצם בטוח במאת אחוזים ששום דבר רע לא יאונה לו, שאין בזה שום סיכון לעורר גיחוך או תמיהה, הוא יאמץ את הטרנד בתחושה כמעט טקסית, וירגיש מאוד אופנתי.


#אופטימים #זהירים #אופנתיים

עקבו אחרינו

הטיפוס האחרון