התמנון

התמנון הוא מן טיפוס שעובד במקביל בחמש עבודות שונות, מעורב בו זמנית בכמה עשרות פרויקטים, ובאופן כללי ניתן לומר שידו בכל. עבור רובינו עבודה היא משימה מעייפת בפני עצמה. אם אנו מוצאים את עצמנו מעורבים בפרויקט עצמאי שמתחיל מאפס, אנו עשויים לשחוק לגמרי את סף העצבים שלנו, שלא לדבר על לעמוד בניהולו. אך התמנון משוגע לדברים האלה וירצה לקחת על עצמו עוד ועוד מהם. כמכור לסמים שזקוק לעוד מנה, בלי להרגיש שהוא עלול למות ממנת יתר, כך התמנון יאמר, "כן, ברצון," לעוד הזדמנות שצצה באופק שלו, גם אם כל אחת משמונה זרועותיו כבר עסוקה. התמנון מכור לעשייה, ולכן אין לו פחד.


מדובר בעצם בעובד מזן חדש, לרוב פרילנסר או יזם. התמנון גדל עם מחלת זמננו, הפרעת קשב וריכוז, לעתים לא מאובחנת. הוא החליט שבמקום להיכנע לה, יעבוד ביחד איתה. דעתו מוסחת? הופ, מיד לנגד עיניו יש כבר פרויקט אחר. קשה לו להשלים משימות? הופ, מישהו כבר ירוץ אחריו עם תזכורת. בעוד שרוב האנשים חשים ברי מזל אם הם מצליחים למצוא תשוקה בעשייה מסוג אחד, התמנון הוא בדרך כלל בינתחומי, כמה דברים מרתקים אותו במקביל, והוא ממש משתוקק להתנסות ולהשתלט עליהם. אין לו סיפוק עד שלא יקדיש את עצמו לכולם.


מתוך האתר old book illustrations


זרועותיו משוכות לכיוונים שונים, ולפעמים אף מתפרעות ויוצאות משליטה. אבל מוחו נמצא במרכז, ועיניו כל הזמן מכוונות למקום אחד: לעבר העתיד. הוא אופטימי ביסודו. הוא נע לאט ובמגושמות, ואף על פי כן, נע קדימה. יש לו חברים רבים כי הוא מעורב בדברים רבים. אבל כל אחד מאותם חברים איננו קרוב, וחבריו הקרובים כבר די ייאשו ממנו. פגישה חברית תהיה עוד משימה בלו"ז מתפקע, וכמוה היא יכולה להדחות למועד חדש בעוד חודש לפי הצורך, בטון מזכירותי למדי. כל אוהביו יגלו, שהדרך הכי טובה להשיג את תשומת ליבו האוהבת היא בעצם להציע לו עוד פרויקט משותף.
מכירים את הטיפוס?#אופטימים #אמנים #אופנתיים #טיפוסיםבעבודה #עובדים

עקבו אחרינו

הטיפוס האחרון
תגיות
No tags yet.
RSS Feed
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon